O muzeu

V srdci České republiky, ve vesničce Příseka naleznete unikátní Muzeum autíček a starých hraček.
Ve čtyřech podlažích zrekonstruovaného zámku na Vás čeká více než 11 500 raritních exponátů – téměř kompletní sbírka autíček a modelů vyrobených na území Československa ve 20. století, a to jak od desítek výrobců tuzemských, tak i těch zahraničních.

,

Autíčka, jak již název napovídá, celému muzeu dominují, avšak naleznete zde i letadla, vláčky, hry a jiné staré hračky.

V přízemí muzea se dozvíte více o společnosti Abrex, která vyvíjí a následně vyrábí kovové modely aut českých značek. Objasníme vám  z kolika dílů se takový model skládá, jak se vůbec vyrábí a najdete tu několik dioramat vyrobených při různých příležitostech. Nechybí diorama k výročí sametové revoluce anebo vládní limuzína s našim prezidentem Milošem Zemanem. Kromě toho na vás hned v první místnosti čeká část sbírky šlapacích autíček. (ostatní najdete v podkrovním patře)

Videoukázky v minikině napoví jak probíhala rekonstrukce zámečku, kolik práce obnáší výroba modelu a nahlédnout můžete i do továrny v Číně…

První patro zámečku je věnováno expozici československé produkce podniků z let 1910–1991, a to především Ites, Směr, Igra, Kovap, Kaden, Merkur a dalších. Naleznete zde téměř vše, co v Československu vzniklo.

Kromě autíček tady najdete i hernu pro vaše ratolesti.

Ve druhém patře je umístěno nemalé množství modelů vyprodukovaných v zahraničí, například v Německu, USA, SSSR, Polsku, Japonsku a dalších zemích.

V podkroví, tedy ve třetím patře, je možné shlédnout unikátní sbírku šlapacích autíček.  Kromě toho zde najdete panenky, zajímavé hry či kuchyňky. Takže si na své přijdou i holky.

Zakončení prohlídky muzea se nabízí v přilehlé kavárně, nevšedně zrekonstruované stodole. Mimo příjemného posezení u vynikající kávy, zákusku či jiného občerstvení, zde firma Abrex vystavuje archiv své dosavadní výroby autíček, který skýtá přibližně 1 500 kusů a nabízí k prodeji kovové modely současné produkce.

EXPONÁTY

SPOLEČNOST ABREX

STALO SE

Partneři