Kalendář akcí

19.01.2024

Indodiesel na cestě – beseda s Marekem Slobodníkem

Zveme Vás na přednášku s banskobystřickým cestovatelem Marekem Slobodníkem-členem týmu TRABANTEM AŽ NA KONEC SVĚTA – o velké cestě domů z daleké Indie na čtyřech dieselových motocyklech Royal Enfield.
„Začalo to v roce 2018, když jsme v Indii poprvé v životě na vlastní oči spatřili Royal Enfield Diesel. Byla to nádherná mašina a od té doby nám vrtala v hlavě, dá se na takové dieselové motorce cestovat? Uplynulo pět let a rozhodli jsme se to vyzkoušet. Cesta ale vůbec nebyla tak jednoduchá, jak jsme si představovali.
Přijďte si vyslechnout vyprávění o tom, jak jsme se prodírali napříč celou Indií k Pákistánské hranici, přes kterou nás nechtěli pustit dál. Jak jsme stopovali kamiony v Pákistánu a poznávali pohodový Írán. Dozvíte se, proč jsme pokračovali dál přes Arabský poloostrov a proč jsme si museli koupit Ford Mustang. Nakonec se převezeme přes divoký Irák, ale to nejnebezpečnější zažijeme v Turecku, když o jednu motorku přijdeme při nehodě.
Čtyři cestovatelé, 6 měsíců na cestách, 20 tisíc kilometrů a nekonečně mnoho problémů během celé cesty „INDODIESEL NA CESTĚ“.
To vše uslyšíte již brzy v muzejní kavárně v Přísece u Jihlavy.
Předprodej lístků je možný i osobně v Muzeu autíček po předchozí telefonické domluvě. Cena jedné vstupenky je 300,- Kč.
V případě zájmu volejte: 727804514
Těšíme se na Vás.

22.03.2024

18:00

Beseda s cestovatelem Igorem Brezovarem

V pátek 22.března se moc těšíme! Proč a na koho? No přeci na motorkářskou legendu! Osobitého známého cestovatele, srdcaře a rebela, který na dvou kolech své motorky objel celý svět!

Konečně přijede i k nám do MUZEA AUTÍČEK v Přísece, ďábel na motorce, pan Igor Brezovar 🙂

Japonsko, Mongolsko, transsibiřská magistrála, Ekvádor, Peru a vysokohorské silnice v Bolívii, Mexiko, Austrálie, Afrika…. na všechna tato místa se s Igorem vypravíme. Jeho cestování není jen o polykání kilometrů, je to cesta životem, který přináší veselé i drsné okamžiky. Jak on sám říká: „Je lepší být na cestách mezi dobrými, chudými, příjemnými a skromnými lidmi, než zůstat doma obklopen penězi a čekat na vlastní smrt.“

Igor již vydal dvě knihy – Velká jízda začíná a Velká jízda pokračuje, které budou na místě k zakoupení.

Určitě jej znáte také z televizního seriálu Po jedné stopě, kde jeho parťákem byl herec Martin Písařík. I o této zkušenosti bude vyprávět.

Srdečně vás zveme na besedu nejen o cestování a zážitcích s Igorem Brezovarem, v pátek 22.března 2024 od 18.hodin do muzejní kavárny. Nudit se s Igorem rozhodně nebudete!

Předprodej vstupenek zde: https://connect.boomevents.org/cs/event/cf77b686-4d3f-407b-8bcb-9fb0c4d948f2
Cena jedné vstupenky je 350,- Kč.

Vstupenky je možné zakoupit i osobně v Muzeu autíček po předchozí telefonické domluvě. V případě zájmu o zakoupení vstupenky touto cestou volejte: 727 804 514

Přijďte vyzpovídat Igora, o čem je jeho životní Velká jízda, sdílet s námi vášeň pro cestování a poznávání a načerpat poselství, která pro nás má.  Těšíme se na Vás!

19.04.2024

18:00

Setkání s Ljubou Krbovou

Blankytně modré smějící se oči… hlas Elizabeth Taylor ve filmu Kleopatra… Anička ze seriálu Ulice… a také nadšená fotografka, cestovatelka, kuchařka a manželka známého novináře Ondřeje Neffa, cvičitelka bojových umění a jedna z našich nejoblíbenějších hereček, paní Ljuba Krbová zavítá v pátek 19.dubna k nám do Muzea autíček na zámku v Přísece.

Ljuba projela například Nepál, Tibet, Barmu, Kambodžu, Laos, Thajsko, Čínu a další úžasná místa naší planety. Fotografuje nejen památky, ale hlavně lidi a běžný život.

„Když fotím, navážu s lidmi pro tu chvíli miniaturní vztah. Ženy s foťákem si lidi i děti pustí blíž. Někdy je hloupé zvednout foťák jen proto, abych si odnesla záběr. Protože ta chvíle je vzácnější. Jednou jsem byla v klášteře v Tibetu a tam byla velká bohoslužba za někoho nemocného. Byla to silná chvíle, lidé prosili o zdraví a já jsem v tu chvíli nechtěla fotit.“

Přijďte se spolu s námi zaposlouchat do jejích zážitků, jaké to je vláčet po světě kila fotografické výbavy, co a kde ochutnat za speciality, čemu se naopak vyhnout, a jaké to je, když se potřebujete někde umýt a není kde a čím 🙂

Srdečně vás zveme na besedu nejen o životě v různých koutech světa, v pátek 19.dubna 2024 od 18.hodin do muzejní kavárny.

Cena jedné vstupenky je 300,- Kč.

Online prodej vstupenek zde: https://connect.boomevents.org/cs/event/fd355de9d2b040a0bc24e1f9f0904cba 

Vstupenky je možné zakoupit i osobně v Muzeu autíček po předchozí telefonické domluvě. V případě zájmu o zakoupení vstupenky touto cestou volejte: 727 804 514
Neváhejte dlouho, kapacita je omezena!
Přijďte se zaposlouchat do Ljubina sametového hlasu a jejího veselého vyprávění! Těšíme se na Vás!

7.6 – 8.6.2024

VIII. ročník BÁBA CUPU  (veřejná akce)

Připravujeme pro vás již tradiční akci, kde se setkají příznivci motocyklů JAWA.

Tentokrát se účastníci budou scházet již v pátek 7.6. v odpoledních hodinách. V podvečer posedíme u muziky, zájemci mohou využít stanového městečka v prostorách zámecké kavárny. Nebude chybět občerstvení v kavárně.

Samotná vyjížďka po okolí proběhne 8.6. Organizátoři si pro účastníky připravili  soutěže o krásné ceny a zvýhodněné vstupné do MUZEA AUTÍČEK.

V případě zájmu o registraci na akci neváhejte dlouho a volejte na tel. číslo: 733 515 876 p. Šťáva

15.6.2024

4. národní sraz Citroen 2cv. (veřejná akce)

4. národní sraz Citroënu 2cv.
Setkání majitelů a příznivců značky Citroën 2cv a jejich derivátů.
Sraz se uskuteční v kempu Velkopařezitý Řásná u Telče ve dnech 13-16.6.
Účastníky srazu čeká 15.6. spanilá jízda do Muzea autíček v Přísece. Dorazí k nám kolem poledne a bude jich více než stovka. Pokud jste fanoušky těchto krásných strojů, přijeďte se na ně podívat. Zdrží se do 16 hodin.

22.6 .2024

DYCKY REKORD ( sraz multikár)  Start akce v 11:30

Zveme vás na unikátní sraz MULTIKÁR!
2. ročník srazu vozů MULTICAR… již na tradičním místě na Zámku Příseka u Jihlavy, kde se odehraje překonání loňského a zápis nového českého rekordu „Nejvíce Multicar na jednom místě“.
Celým dnem Vás bude provázet náš unikátní host režisér, herec a moderátor v jedné osobě pan Jiří Havelka.
Letos pro vás připravujeme zajímavý doprovodný program.
Těšit se můžete na:
 • ukázky nejmodernější komunální a zahradní techniky
 • závodní dráhu kde si budete moct zajezdit s originálními RC modely včetně modelu MULTIKÁRY – soutěže o ceny
 • skákací hrad pro děti
 • zajímavosti z natáčení nového filmu “ Zahradníkův rok“ v podání samotného režiséra filmu pana Havelky
 • zajímavosti z historie i současnosti značky MULTICAR
 • chutné občerstvení
 • ochutnávky produktů společnosti Fruko Schultz
 • zápis rekordu
 • soutěž o NEJHEZČÍ a NEJORIGINÁLNĚJŠÍ Multikáru
 • soutěže o originální ceny
 • k příjemnemu posezení po vyhlášení výsledku hasování přispěje kapela „ACADEMIC FOOLS“

Vstupné na akci zdarma.

Časový harmonogram akce najdete v brzké době na našem FB profilu.

24.8.2024

Letní kino

I letos pro Vás již tradičn chystáme promítání letního kina na zámecké zahradě.
Bližší informace ohledně promítaného folmi, začátku akce či ceny vtupenky zveřejníme v jarních měsících.